29 ноября 2011 г.

Отчёт о деятельности ячейки подводников Киева в 2010-2011 годах

24 ноября 2011 года состоялось отчетно-выборное собрание осередка Всеукраинской ассоциации ветеранов-подводников в г. Киеве. С отчетом о деятельности ячейки  выступил председатель осередка  Папижук Владимир Николаевич.

Звіт
про діяльність місцевого осередку ВГО «Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників» у м. Києві в 2010-2011 рокахМісцевий осередок Всеукраїнської громадської організації „Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників” у м. Києві був створений у 2008 році, головою було обрано Голованова В.В.. Документи для його легалізації оформлені у квітні 2008 року.

В червні 2008 року осередок легалізовано. З того часу голова осередку не провів жодних зборів, керівних органів не вибрав, міська громадська організація не розвивалась. Ні одного члена організації він не прийняв, самоусунувся від організації цієї роботи.

Лист голови асоціації №83 від 30 березня 2010 року щодо надання звіту про роботу осередку він проігнорував. Все, що робилося ним на протязі двох років, це активізація роботи Київської міської асоціації ветеранів-підводників (зовсім інша організація – на той час колективний член асоціації). Виникла конфронтація між керівництвом осередка та керівництвом асоціації.

Рішенням штабу асоціації мені, як першому заступнику голови асоціації, було доручено організувати роботу Київського міського осередку.

Робота осередку розпочалася 17 квітня 2010 року із загальних зборів, на яких мене обрали головою місцевого осередку ВГО «Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників» у м. Києві. Велика вдячність Сіньку Миколі Яковичу, який на високому рівні провів ці збори та показав тим самим, як потрібно працювати, а в подальшому надавав допомогу в роботі.

Як це у мене вийшло судити Вам.

На початковий період основним завданням було провести уточнення членства в організації та сформувати дієвий апарат, який би зміг активно включитись у роботу. З врахуванням напрацювань апарату Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників за основу було взято їх заходи.

З першого дня роботи опорою осередку стали Літвіненко Віталій Павлович, Навроцький Вадим Віталійович, Попова Людмила Львівна, Савін Борис Іванович, Сінько Люся Михайлівна, Шмаков Віктор Вікторович, Щиголь Микола Миколайович.

За рік столична організація одержала статус юридичної особи. Ця робота була проведена в період жовтня – грудня 2010 року. В цей же період було створено і легалізовано в районних управляннях юстиції м. Києва 10 районних осередків – Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Печерському, Оболонскому, Подільському, Святошинському, Солом’янському і Шевченківському районах міста.

Активну участь в цій роботі взяли Терещенко Віктор Васильович, Бойко Юрій Іванович, Чайка Володимир Іларіонович, Левицький Ігор Семенович, Тишкевич Микола Миколайович, Лєщенко Михайло Григорович, Молчанов Володимир Юрійович, Попов Володимир Гаврилович та інші.

З квітня 2010 року по теперішній час документально оформлено членство в осередку 101 особу. Ця робота дала позитивний результат. Осередок, рішенням керівництва Київської міської державної адміністрації, пройшов конкурсний відбір і включений до програми бюджетної підтримки громадських організацій міста на 2012 рік.

Наряду зі створенням дієвої організаційної структури осередку, його правового закріплення ми активно включились в роботу Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників, адже осередок у м. Києві – це опора асоціації. Тому, при спільному плануванні заходів, до їх реалізації залучались члени районних осередків.

Гуманізм, дружба, бажання зберегти мир, це ті риси, які притаманні морякам і не один раз підтверджувались ними в багатьох куточках світу на протязі всього історичного шляху розвитку флоту. Тому члени осередку із задоволенням брали участь у загальноміських заходах: 22 червня 2011 року з нагоди 70-ї річниці початку ВВВ, а 21 вересня 2011 року – марші миру, присв’ячених Міжнародному дню миру та інших, що планує та проводить міська адміністрація. Робота по взаємодії з органами міської влади на даний час значно активізувалась і має конструктив.

Так, ми включились в організацію та прийняли активну участь в акції «Перемогли разом» – автопробіг на флоти колишнього СРСР. У 2010 році автопробіг був присвячений 65 річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні та 100-річчю від дня народження Горшкова С.Г., який завершився у м. Варна (Болгарія), пройшовши по приморських містах на Азовському та Чорному морях і всьому побережжю Криму. Цього року був Балтійський флот.

16 липня від парку Перемоги стартував 3-й міжнародний автопробіг "Перемогли разом". Учасники проїхали дорогами Білорусії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Швеції, Фінляндії та закінчили пробіг у м. Санкт-Петербург. Під час цієї акції вони вшановують пам'ять загиблих захисників Вітчизни, покладають вінки і квіти до меморіалів і пам’ятників.

3 липня 2010 року осередком була ініційована, при сприянні Державного комітету України у справах ветеранів, акція "Патріотичний десант". Ціль акції – виїзд у зону відчуження Чорнобильської АЕС для упорядкування військового поховання (братської могили) воїнів 6 Гвардійської стрілецької Ровенської ордена Леніна червонопрапорної ордена Суворова дивізії, що загинули в листопаді 1943 року при звільненні с. Залісся Чорнобильського району Київської області.

В 2011 році члени осередку, напередодні Дня Перемоги знову побували в зоні відчуження ЧАЕС, де привели в порядок могилу, поклали квіти до інших пам'ятників воїнам-визволителям. Для затвердження духовності, щоб пом’янути воїнів, в капличці святого воїна Федора Ушакова (споруджена по нашій ініціативі та освячена з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всія України Володимира 20 березня 2010 року) кожний учасник акції мав нагоду запалити свічку пам'яті.

9 липня 2011 року на річному вокзалі та біля пам'ятника морякам-дніпрвцям, із залученням підрозділів почесної варти, оркестру МО України, зустрічали учасників соціальної акції "Перемогли разом 2011" – "Парусно-історична експедиція" на трьох яхтах. Це представники Донецька, Дніпропетровська й Переяслав-Хмельницького Київської області. Ця акція сприяла укріпленню дружби між регіонами України. Витримуючи морську традицію дух гостинності та дружби підтримувався традиційним морським атрибутом – засмаженим поросям.

Урочисті збори з нагоди Дня захисника Вітчизни 23 лютого, святковий концерт із залученням школярів 213 ЗОШ м. Києва та творчих колективів був проведений 19 березня з нагоди 105 річниці створення підводних сил. 7 квітня вечір пам'яті, концерт-реквієм по моряках, що загинули в морі при виконанні службового обов’язку. В цей же день була замовлена панахида і члени осередку зібрались на Лук'янівському меморіальному кладовищі у могили моряків-дніпровців, розстріляних осінню 1941 року німецькими загарбниками.

Поряд з відданням почестей ветеранам Великої Вітчизняної війни не забуваємо і тих, хто став заслоном ядерній чумі під час чорнобильської катастрофи в 1986 році, офіцерів, мічманів, старшин і матросів, що приймали безпосередню участь у ліквідації ядерних аварій на атомних підводних човнах і інших об'єктах ЗС СРСР. Так, 26 квітня ц.р. була проведена в Києво-Печерській Лаврі акція по посадці сакур і вишень, як символу україно-японської дружби, народів, що постраждали від радіації.

З 23 по 26 листопада 2010 року і з 24 по 28 жовтня 2011 року в м. Києві проводилися відповідно 2-й і 3-й Міжнародні кінофестивалі морських документальних і пригодницьких фільмів та телепрограм "ЛЮДИ ТА КОРАБЛІ". Ініціаторами та організаторами проведення кінофестивалю виступає Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників", а члени осередку беруть безпосередню участь у його підготовці та проведенні.

Наше майбутнє – то діти. 15 грудня 2010 року була проведена робоча зустріч керівництва Асоціації з начальником управління у справах жінок, інвалідів і ветеранів КМДА Голубєвою І.Є., результатом цієї зустрічі стало підписання 30 червня 2011 року Угоди « Про співробітництво в сфері освіти, виховання дітей і учнівської молоді» між асоціацією та середньою загальноосвітньою школою № 213 м. Києва.

На сьогоднішній день колишній музей Північного флоту, який знаходиться в ЗОШ №95 ім. Героїв північноморців знищено, експозиція розкидана по школі. Нами, через спонсорів, вишукуються кошти щоб відремонтувати музей, наповнити його експозицію новими експонатами. Цього року представник асоціації Стецюк Геннадій Валентинович увійшов до складу громадської ради КМДА.

На ряду з проведенням заходів по увіковічуванню пам’яті героїв, видатних особистостей, які зробили великий внесок у розвиток вітчизняного флоту членами Київського міського осередку багато робиться на ниві допомоги ветеранам. Так як адресна матеріальна допомога не завжди може бути надана всім, хто її потребує, то нами практикується як один із напрямків роботи відвідування тих, хто хворіє, похилого віку, підготовка вітань до свят та пам’ятних дат. Розшукуємо тих, хто забутий рідними та часом.

Один із таких ветеранів – Віктор Миколайович Павловський, який Велику Вітчизняну війну знає не із розповідей чи фільмів, а був її скромним учасником на катерах Північного флоту. Вік 92 року, а він у свої роки ще музейні раритети в Києво-Печерській Лаврі в реставраційній майстерні воскрешає. Нами до 9-го травня було направлено документи до нагородження його орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню, а до Дня Перемоги радіо «Голос Києва» підготувало про нього передачу.

Також практикуємо такий метод заохочення активних членів осередку, як клопотання перед органами влади про їх нагородження.

Так, з нагоди державних свят у 2011 році нагороджені:
Знак пошани МО України – 2 чоловіки (ветерани ВВВ)
За сприяння ЗС України – 3 чоловіки
Почесна відзнака Міністра НС – 2 чоловіки
Почесною грамотою Державної служби у справах інвалідів і ветеранів – 5 чоловік
Подякою Державної служби у справах інвалідів і ветеранів – 1 чоловік
Відзнакою Київського міського голови - нагрудним знаком “Знак Пошани” – 1 чоловік
Почесною грамотою Київського міського голови – 3 чоловіки
Подякою Київського міського голови – 9 чоловік,
а також грамотами МНС, МОУ тощо.

До 25-річниці аварії на ЧАЕС осередком були залучені спонсорські кошти для випуску пам’ятної медалі. 15 членам осередку вони були вручені 26 квітня після проведення акції в Києво-Печерській Лаврі, останні передані керівництву асоціації для нагородження інших ліквідаторів по областях.

Не все складалось так, як планували. Необхідно проаналізувати та переглянути роботу осередків у Дарницькому, Дніпровському, Печерському та Подільському районах. Це буде зроблено під час звітно-виборчих зборів районних осередків.

Життя не стоїть на місці, тому необхідно думати про майбутнє.

На перше місце ми ставимо участь у заходах по підготовці та проведенню 49-го Міжнародного конгресу підводників, який відбудеться у м. Києві з 21 по 24 вересня 2012 року.

Видання інформаційної листівки про життєвий і бойовий шлях героя Цусімської морської баталії командира броненосця «Адмірал Ушаков» капітана 1 рангу Міклухо-Маклая В.М., уродженця м. Малин Житомирської області, до Цусіми проживав з сім’єю у м. Києві.

Це і відновлення музею в 95-й школі. Заступнику голови осередку, голові Шевченківського районного осередку Поповій Л.Л. на 2012 рік це пріоритетне завдання.

Проведення заходів, присв’ячених дню захисника Вітчизни, 8-го березня, дню підводника, дню Перемоги, дню ВМС України та дню ВМФ, Незалежності України та ЗС України, пам’яті ліквідаторів на ЧАЕС і інших ядерних аварій, моряків, що загинули в морі при виконанні службового обов’язку, до дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни тощо
Організація 4-го автопробігу та багато інших заходів.

Закінчуючи виступ хочу сказати, що доручення штабу асоціації я старався виконати, як це у мене вийшло судити членам Київського міського осередку асоціації. Також велика вдячність всім членам місцевого осередку за роботу, яку вони провели у звітний період, вклавши при цьому частинку душі та сердечну теплоту.

Папіжук Володимир Миколайович

Справочно: ПАПИЖУК Владимир Николаевич родился 27 декабря 1958 года в селе Закружцы Изяславского района Хмельницкой области. Закончил Мыхновскую среднюю школу в 1976 году. Закончил гидроакустический факультет Высшего военно-морского училища им. А.С.Попова в 1983 году. Начинал службу на Краснознаменном Северном флоте. После окончания курсов КГБ СССР в Новосибирске в 1987 году служил на различных должностях.

Комментариев нет:

Отправить комментарий